خانه / وبلاگ سئو / تحقیق کلمه کلیدی چیست؟ بررسی بهترین روش ها

تحقیق کلمه کلیدی چیست؟ بررسی بهترین روش ها

تحقیق کلمه کلیدی فرآیندی است که شما با استفاده از آن، درباره پیدا کردن اصطلاحات جستجوی عامه مردم در موتورهای جستجو مانند گوگل تحقیق می کنید، و آنها را به صورت استراتژی در محتوای خود قرار می دهید تا محتوای شما در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بالاتر ظاهر شود. تحقیق کلمه کلیدی یک عمل اساسی در بهینه سازی سایت و افزایش ترافیک سایت شما می باشد. شناخت انواع کلمات کلیدی یک الزام مهم قبل از تحقیق درباره کلمات کلیدی می باشد. فرآیند تحقیق در مورد کلمات کلیدی، شامل انتخاب موضوعی برای محتوای شما است که به مجموعه ای از کلمات کلیدی هدفمند که می خواهید محتوای شما برای آن کلمات رتبه بندی شود متمرکز شده است.

تحقیق کلمه کلیدی

تاریخچه تحقیق کلمه کلیدی

گوگل در معرفی فاکتورهای سئو از سال 2005، تحقیق کلمات کلیدی را برای الگوریتم های مختلف توصیه کرده است. اما تحقیقات از کلمات کلیدی به عنوان یک بخش مهم از فرآیند سئو داخلی سایت از آن زمان، تاکنون تحول بسیاری پیدا کرده است. اکنون موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی محتوا، محتوای باکیفیت را که اهداف جستجوی مشخصی دارد را در الویت قرار می دهند. تراکم کلمات کلیدی (هر چند وقت یکبار یک کلمه کلیدی را در محتوای خود قرار می دهید) دیگر مهمترین عامل برای بهینه سازی موتور جستجو نیست. تاکتیک های تحقیق در مورد کلید واژه ها با الگوریتم های موتور جستجو همیشه در حال تغییر هستند و باید خودتان را با آن وفق دهید.

به طور کلی تحقیق کلمه کلیدی در مراحل اولیه کمپین ها صورت می گیرد و در بعضی مواقع پایه و اساس پروژه های آینده، کمپین ها یا محتوا را تشکیل می دهد. شما می توانید از تحقیقات کلمات کلیدی استفاده کنید تا به شما در ایده آل کردن قسمت جدیدی از مطالبی که می نویسید، کمک کند تا به شما در تصمیم گیری در مورد چگونگی نامگذاری ویژگی های محصول خود یا بهینه سازی وب سایت خود پس از انتشار کمک کند.

البته، استراتژی های تحقیق کلمات کلیدی برای یک کسب و کار کوچک تا یک شرکت بزرگ متفاوت است. اما ما قصد داریم نگاهی به بهترین روش های آن بیندازیم. روش هایی که می تواند توانایی شما در پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای مخاطبان خود را در زمان مناسب بهبود بخشد.

 

شناسایی مخاطب هدف و خریدار

شناسایی  دقیق خریدار و مخاطب هدف به شما برای ایجاد یا ارائه یک ابتکار عمل و خلاقیت کمک می کند و می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام کلمات کلیدی را باید برای قسمت هایی از مطالبی که برای نوشتن برنامه ریزی کرده اید هدف قرار دهید. شاخت مخاطب هدف برای بسیاری از تیم های سازمان شما و نه فقط تیم بازاریابی شما مهم است. تیم فروش شما می تواند تصمیم گیری در مورد نحوه نزدیک شدن به مشتری احتمالی یا مشتری بالقوه را، در صورتی که بتواند مکانی را که در خریدار قرار دارد مشخص کند و برای آن برنامه ریزی داشته باشد.

از آنجا که هر کاربر خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد، پیدا کردن اطلاعات جمعیتی، هدف و اهداف اصلی آنها می تواند دامنه کلمات کلیدی مختلفی را برای استفاده شما فراهم کند. به همین دلیل ایجاد نقشه محتوا، امری مهم است . نقشه محتوا شما، خریدار و مراحل خرید او از شما  را بر روی نقشه می کشد و به شما نشان می دهد که در کدام مرحله از خرید، چه افرادی ممکن است به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند.

 

فرآیند تحقیق کلمه کلیدی در سئو

پس از معرفی شخصیت های تعریف شده، باید برنامه ای را برای کلمات کلیدی که قبلاً در آن رتبه بندی شده اید و کلمات کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی ایجاد کنید. یک روش آسان برای ای کار، روش PIE است. این چیزی است که ما در ابتدای فرآیند ورود به سیستم به مشتریان خود توصیه می کنیم. حفاظت از کلمات کلیدی که شما در حال حاضر برای رتبه بندی روی آنها متمرکز هستید. نمونه های مهم این موارد شامل نام های تجاری و کلمات کلیدی مرتبط با محصول یا خدمات شما است. نرخ تبدیل این کلمات کلیدی بسیار ارزشمند است.

بهبود معاملات با کلمات کلیدی فرصتی است که در آن شما به وسیله انتخاب کلمات کلیدی مرتبط و خاص تر در رابطه با کسب و کار خود، می توانید در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شوید. شما می توانید در مرحله بعد، روی کلمات کلیدی مرتبطی سرمایه گذاری کنی که متر شناخته شده هستند. اینها شامل کلمات کلیدی کمپین جدیدی هستند که می خواهید به  کسب وکار خود اضافه کنید.

کلمات کلیدی تحقیق

3 روش برتر برای تحقیق کلمه کلیدی

1- بررسی جستجوهای مرتبط جستجوگر گوگل

در کنار یادگیری چگونگی انجام تحقیق با برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل، در اینجا روش های دیگری وجود دارد که گوگل می تواند سرنخ هایی را به شما ارائه دهد. ابتدا، خود جعبه جستجو را داریم. این به شما این امکان را می دهد که سرنخ هایی برای کلمات کلیدی که به جستجوی شما مرتبط هستند را پیدا کنید. آنها همچنین حساس به زمان هستند، زیرا گوگل فقط بر اساس روندهای جستجو اخیر کاربران و حجم جستجو، آنها را نمایش می دهد. بخش “جستجوهای مرتبط با …” در ادامه بر این کلمات کلیدی افزوده می شود. با کلیک بر روی آنها می توانید کلمات کلیدی مرتبط دیگری را مشاهده کنید که به شما این امکان را می دهد که یک ماتریس کلمه کلیدی ایجاد کنید که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

جستجوی گوگل

2- فهرست مطالب ویکی پدیا

ویکی پدیا اطلاعاتی در مورد موضوعات مختلف دارد. مجریان آن کار بزرگی را برای به روز کردن پست ها با مطالب جدید و پیوندهای مرتبط انجام می دهند. جدول مطالب ویکیپدیا ، اطلاعات خوبی در مورد دسته بندی هایی که با موضوع کلمات کلیدی نزدیک با موضوع مورد بحث نوشته شده است، ارائه می دهد. با کلیک کردن از طریق این موارد می توانید مباحث دیگری را برای اضافه کردن به ردیابی کلمات کلیدی خود ایجاد کنید.

ویکیپدیا

3- تجزیه و تحلیل رقبا

ابزارGoogle Keyword Planner عملکردی عالی دارد که می توانید یک کلمه کلیدی دلخواه را برای آن ارسال کرده و کلمات کلیدی مرتبط با آن را بدست آورید. اگر یک موضوع خاص در ذهن دارید، می توانید برای تحقیق کلمه کلیدی به طور دقیق تر، رقبای برتر خود را تحلیل کنید و ببینید که چه کلمات کلیدی را مورد استفاده قرار داده اند.

ابزار سئو

نحوه ساخت ماتریس کلید واژه با LSI

تحقیق کلمه کلیدی موضوعی جالب در رابطه با سئو است. یک برنامه تحقیق عادی با کلمات کلیدی به طور کلی دربردارنده لیستی از کلمات کلیدی  در کنار حجم و بازار رقابت آنها ارائه می دهد. LSI با ارائه ارتباط تکمیلی از کلمات کلیدی که از نظر موضوعی مهم هستند، بعد جدیدی را به شما ارائه می دهد. نمونه های جعبه جستجو گوگل و ویکی پدیا روش های در دسترسی برای ایجاد یک ماتریس کلمات کلیدی می باشند.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام ایجاد ماتریس کلمه کلیدی به آن توجه کنید:

1- به کیفیت کلمات کلیدی انتخابی دقت کنید

اکنون که یک ماتریس کلمات کلیدی عالی دارید، به دنبال پیدا کردن نقطه مناسب برای رقابت کلمات کلیدی با رقبا و حجم جستجو هستید. اگر کلمه کلیدی مد نظر شما خیلی عمومی و تک واژه ای باشد، احتمالاً خیلی سخت و زمان بر است تا به نتیجه مطلوب خود برسید. اما استفاده از کلید واژه های دو تا سه واژه ای می تواند بزرگترین موفقیت را برای شما به ارمغان آورد. کیفیت و میزان مرتبط بودن کلمات کلیدی انتخابی به محتوای شما مهمترین نکته است که باید به آن توجه کنید.

نکته: گوگل پاندا به دلیل استفاده از کلمات کلیدی کم حجم و ایجاد صدها صفحه وب سایت های زیادی را جریمه کرده است. به ای ماله نیز توجه کنید.

 

2- از کلمات کلیدی تک واژه ای استفاده نکنید

آخرین باری را که در گوگل جستجو کرده اید به یاد آورید، آیا با جستجوی یک اصطلاح تک کلمه ای  شما نتیجه ای را که می خواستید به دست آوردید؟ اصطلاحات تک کلمه ای عموماً بسیار گسترده و بیش از حد رقابتی است و حتی اگر روی آنها متمرکز و قصد رتبه بندی برای آنها را داشته باشید، کاری زمان بر و پروسه ای طولانی پیش روی شماست و ترافیک و نرخ تبدیل شما به سرعت افزایش نمی یابد.

 

3- از عبارات کلیدی با بیش از چهار واژه خودداری کنید

هر چه کلمه کلیدی شما طولانی تر باشد، مخاطب شما خاص تر و نرخ تبدیل و ترافیک ارگانیک شما بیشتر خواهد بود. استفاده از چهار کلمه کلیدی و بیشتر واقعاً می تواند محتوای شما را تخصصی کند اما محبوبیت عمومی آن به همان میزان نیز کاهش می یابد و حجم جستجو را کاهش می دهد.

تحقیقات کلید واژه

نتیجه

شما به دنبال یک کلمه کلیدی مرتبط با کسب وکار خود هستید که خیلی خاص یا خیلی پرطرفدار نیست و باعث می شود ترافیک سایت شما افزایش و این ترافیک به مشتری تبدیل شود. تحقیق کلمه کلیدی ممکن است کاری دشوار به نظر برسد. اما به یاد داشته باشید: این تحقیق پایه و اساس استراتژی محتوا شما را ایجاد می کند. همه مشتریان شما یکسان نیستند. برای هرمخاطب، محتوای مناسب ایجاد کنید و در زمان مناسب محتوا را به آنها ارائه دهید.

درباره‌ی مهرداد صادقی زاده

مهرداد صادقی زاده
پیشرو در زمینه تولید، بهینه سازی و سئو محتوا - عاشق نوشتن و نویسندگی

همچنین ببینید

گواهی SSL

گواهی SSL چیست؟ بررسی کامل انواع گواهی SSL

گواهی SSL (اس اس ال)، پرونده داده های کوچکی می باشد که به صورت دیجیتالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *