خانه / وبلاگ گوگل ادوردز / اندازه‌گیری و محاسبه موفقیت نمایش تبلیغات گوگل

اندازه‌گیری و محاسبه موفقیت نمایش تبلیغات گوگل

هنگام اندازه‌گیری و محاسبه موفقیت نمایش تبلیغات گوگل، کلیک‌ها نشان نمیدهند که تا چه اندازه تبلیغات شما موثر بوده است.

نمایش تبلیغات می‌تواند علاقه مشتریان را به محصول و برند شما جلب کند. حتی اگر کاربران روی یک تبلیغ کلیک نکنند، از طریق تصاویر به ارزش تجاری تبلیغ و برند شما توجه می‌کنند و در آینده به وبسایت یا محل فروشگاه و شرکت شما مراجعه کرده و خرید می‌کنند.

محاسبه موفقیت نمایش تبلیغات چگونه است؟

مشتری در حالی که وبسایت مورد علاقه‌اش را مرور می‌کند تبلیغات گوگل شما را می‌بیند ، و بعداً در همان روز، روی یک تبلیغ جستجو از شما کلیک می‌کند. با این‌حال بعد از گذشت چند روز، همان مشتری یک تبلیغ بازاریابی نمایشگر را مشاهده می‌کند. دقیقاً همان محصولی که دیده بود. در اینجاست که مشتری به محصول شما بسیار علاقه‌مند می‌شود. بنابراین دفعه بعد که در حال جستجوی بررسی یا خرید محصول است، یک تبلیغ جستجو از شما را می‌بیند، روی آن کلیک کرده و محصول را خریداری می‌کند.

از آنجایی که آنها به تاثیرگذاری در تصمیم مشتری برای خرید کمک می‌کنند، نتایج و برداشت‌های صفحه نمایش نباید فراموش شوند. این نتایج و برداشت‌ها هیچ اعتبار تبدیلی در گوگل ادز دریافت نمی‌کنند، زیرا قبل از وقوع تبدیل کلیک‌های دیگری هم وجود داشته است.

اگر مشتری فقط تبلیغات نمایشی گوگل را مشاهده کند و بعداً بدون کلیک روی تبلیغات دیگری در وبسایت شما خریداری کند، این می‌تواند یک تبدیل نمایشی از گوگل ادز باشد. اگر از گوگل ادز برای ردیابی تبدیل استفاده می‌کنید، شما باید تبدیل و کلیک را از طریق تبدیل و مشاهده اندازه‌گیری کنید. این کار برای محاسبه موفقیت نمایش تبلیغات حساب گوگل ادز شما مهم است.

محاسبه نمایش تبلیغات

برای انجام این کار و تنظیم پنجره تبدیل از طریق داشبورد به ابزارها و سپس تبدیل‌ بروید. اکنون «گزارش‌های تبدیل از طریق» را در گزارش تبلیغات خود وارد کنید. با تغییر ستون‌ها اطمینان حاصل کنید که «همه تبدیل ها» و «تبدیل از طریق مشاهده» به عنوان ستون انتخاب می‌شوند. با افزودن «تبدیل از طریق مشاهده» قادر هستید به ارزش کامل تبلیغات نمایشی خود پیشنهاد بهتری دهید.

یادتان باشد اهداف گوگل آنالیتیکس با تبدیل‌های نمای مشاهده گوگل سازگار نیست و اگر از گوگل آنالیتیکس برای ردیابی تبدیل استفاده می‌کنید یا اهداف را در گوگل ادز وارد کرده‌اید، برای اندازه گیری عملکرد نمایش به گوگل آنالیتیکس مراجعه کنید. برای دیدن «ابزار مقایسه مدل» به «تبدیل» بروید.

برای دیدن چگونگی تاثیر تبلیغات در تصمیم‌گیری‌های خرید در تمام کانال‌های بازاریابی نه فقط در گوگل ادرز، از ابزار مقایسه مدل استفاده کنید.

اندازه‌گیری موفقیت نمایش تبلیغات در گوگل آنالیتیکس

در گوگل آنالیتیکس می‌توانید داده‌های مربوط به یک مدل بدون کلیک را مشاهده کنید. برای دسترسی به این گزارش، روی کانال نمایشی در لیست کانال‌ها کلیک کنید. برای محدود کردن تجزیه و تحلیل به مبارزات نمایشی به جای نمای سطح کانال، Type را از All به گوگل ادز تغییر دهید، به طوری که کمپین‌ های گوگل ادز در جدول جمع شوند.

در این مثال مشتری متوجه شد که اکثریت زیادی از مبدل‌های آنها کسانی هستند که تحت تاثیر یک کمپین نمایش هوشمند قرار گرفته اند و آنها گام عملی را نیز برداشتند. هم‌چنین می‌توانید برای کمک به تجسم نحوه تعامل نمایش با کانال‌های دیگر به مسیرهای تبدیل برتر بروید.

با استفاده از این مراحل قادر خواهید بود تاثیر تبلیغات نمایشی گوگل را بهتر بشناسید و یاد بگیرید که چگونه از این داده‌های آماری برای بهینه سازی کمپین‌های خود استفاده کنید.

درباره‌ی مریم داورزنی

Avatar

همچنین ببینید

گروه های تبلیغاتی در گوگل ادوردز

صفحه فرود در گوگل ادز و راهکار های بهبود عملکرد آن

در حال حاضر برای کمک به شما در بهبود عملکرد صفحه فرود در گوگل ادز، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *