خانه / وبلاگ دیجیتال مارکتینگ / تبلیغات پاپ آپ چیست؟ بررسی کامل مزایا معایب آن

تبلیغات پاپ آپ چیست؟ بررسی کامل مزایا معایب آن

تبلیغات پاپ آپ یکی از انواع تبلیغات اینترنتی است که به افزایش ترافیک سایت کمک می کند. تبلیغات پاپ آپ معمولاً به این صورت است که هنگام ورود به یک سایت، یک پنجره یا تب جدید برای شما باز شده  و تبلیغ داخل آن نمایش داده می شود. اگرچه این تبلیغات یکی از محبوب ترین انواع تبلیغات اینترنتی است، اما آنها معمولا در مرورگرهای وب محبوب نیستند و کاربران به دنبال تکنیک هایی برای غیرفعال کردن آنها می باشند. این تبلیغات با نام پاپ آپ مشهور می باشند.

تبلیغات پاپ آپ

ویژگی های تبلیغات پاپ آپ

اندازه و شکل استانداردی برای تبلیغات پاپ آپ وجود ندارد. یک تبلیغ پاپ آپ اغلب در وب سایت های مستقل، سایت هایی با حمایت بیرونی و بازی های تعاملی مشاهده می شود. هدف اصلی این تبلیغات ایجاد تعامل با کاربران است. یکی از ویژگی های  پاپ آپ این است که بازدید کنندگان قبل از مشاهده نمی توانند اقدام به بستن آنها کنند و این تضمین می کند که پیام شما در تبلیغات پاپ آپ مشاهده می شود. یک پاپ آپ همچنین می تواند یک بازی، صدا یا فیلم را برای جلب کاربران ارائه دهد.

در تبلیغات اینترنتی، تبلیغات پاپ آپ بسیار مشهودتر و مؤثرتر از تبلیغات بنر است. آنها همه کاره هستند و می توانند اکثر انواع تبلیغات را در خود جای دهند. برای تبلیغ کنندگان، این یکی از محبوب ترین روش ها برای دستیابی به مخاطبان آنلاین است، زیرا نرخ کلیک در این روش تبلیغاتی بالاتر از سایر فرم های تبلیغی است. به عبارت دیگر، بازده سرمایه گذاری برای تبلیغات پاپ آپ بسیار بالاست. در صورت استفاده صحیح از صفحه وب، این امر می تواند منجر به ارائه بهتر برند تجاری شما  شود، زیرا این پتانسیل را دارد که اثرات ماندگارتری در ذهن بینندگان بگذارد.

پاپ آپ اغلب کاربران را اذیت می کند، زیرا به طور معمول تمرکز را به هم می زنند و برای بستن پنجره آگهی نیاز به  صرف چند ثانیه زمان است. بسیاری از کاربران این تبلیغات را آزار دهنده  و مزاحم می دانند، زیرا صفحه اصلی سایت را پوشانده و به یک پنجره فعال تبدیل می شوند. برای تبلیغ کنندگان، معمولاً هزینه تبلیغات پاپ آپ در مقایسه با انواع دیگر تبلیغات بالاتر است.

 

انواع  تبلیغات پاپ آپ

سه نوع  تبلیغ پاپ آپ وجود دارد:

  • مواردی که هنگام کلیک کردن روی یک مطلب در یک صفحه وب ظاهر می شوند.
  • مواردی که به طور تصادفی ظاهر می شوند.
  • مواردی که بدون دخالت کاربر ظاهر می شوند.

پاپ آپ گاهی تبلیغاتی را برای محتوایی که کاربر هیچ علاقه ای به آنها نشان نمی دهد نمایش می دهد. بعضی اوقات تبلیغات پاپ آپ بسیار توهین آمیز یا حتی بدتر از آن است که به بزرگسالان گرایش پیدا می کنند. پاپ آپ همچنین می تواند یک برنامه مخرب در مبدل مانند اسب تروجان باشد. همچنین ممکن است با ویندوزهای مشابه روبرو شوید که در واقع پاپ آپ نیستند. در این حالت، کل صفحه نمایش داده شده در پنجره مرورگر حاوی هیچ محتوایی نیست و به هیچ وجه یک صفحه واقعی نیست. در عوض، گرافیکی در داخل آن قرار دارد که به نظر می رسد پاپ دیگری است. این یک طرح بسیار گیج کننده است که سعی دارد کاربران را با کلیک کردن بر روی محتوای مخرب فریب دهد.

تبلیغ پاپ آپ

راه های مقابله با پاپ آپ

یک تبلیغ پاپ آپ می تواند دلخوری بیش از اندازه ای برای کابران داشته باشد، اما روش هایی برای مقابله با آنها وجود دارد. بهترین راه حل برای شما این است که پنجره را ببندید و اصلاً با آن تعامل نداشته باشید. تعامل شامل دنبال کردن هر لینکی است که سعی در هدایت شما به سمت آن دارد، که این لینک می تواند سایتی باشد که میزبان اسب تروجان یا جاسوس افزار است.

قاعده اصلی برای بستن پاپ آپ این است که بدون کلیک کردن در هر نقطه از خود پنجره،  بدون در نظر گرفتن پیامی که به شما نشان می دهد، این کار را انجام دهید. دکمه “X” باید اولین گزینه شما باشد، این دکمه معمولاً در گوشه سمت راست بالای پنجره مشاهده می شود. از طرف دیگر، می توانید بر روی دکمه نوار وظیفه مربوطه، راست کلیک کرده و در منوی نمایش داده شده  گزینه “بستن” را انتخاب کنید. بعضی اوقات، ممکن است دکمه بستن در لبه صفحه نمایش شما پنهان شود. در این صورت، سعی کنید پنجره پاپ آپ را به  دقت بکشید و کادر نزدیک را پیدا کنید.

البته همه پاپ آپ ها مضر نیستند، اما آنها چیزی هستند که ممکن است بخواهید از آن جلوگیری کنید. دنبال کردن این لینک ها به راحتی می تواند شما را به سمت یک برنامه مخرب هدایت کند. خوشبختانه، مسدود کننده های پاپ آپ و ابزارهای یکپارچه زیادی برای مقابله با این آسیب ها و ناملایمات وجود دارد.

مسدود کردن پاپ آپ

نکات مهم در استفاده از تبلیغات پاپ آپ

  • طول متن تبلیغ
  • موقعیت و زاویه نمایش
  • زمان ‌بندی نمایش
  • سایز پاپ آپ

 

مزایای تبلیغات پاپ آپ

1- کسب درآمد و افزایش بازده کسب و کار

گذشته از تبلیغات بنر، برخی از وبلاگ نویسان یا نویسندگان وب سایت ها از تبلیغات پاپ آپ برای کسب درآمد از محتوا یا سایت خود استفاده می کنند. شما می توانید از پاپ آپ برای ایجاد پنجره های قابل نمایش در تلفن همراه برای فروش بیشتر محصولات استفاده کنید. اگر شرکت یا کسب و کار شما حق تبلیغات پاپ آپ را خریداری کرده است، این نوع تبلیغ برای شما و صاحب وب سایت بسیار مفید و درآمد زا خواهد بود.

 

2- در جلب توجه مردم مؤثر است

طبق تحقیقات  AKA، تبلیغات پاپ آپ 50 درصد در جلب توجه مردم در مقایسه با بنرها مؤثر است. بنابراین اگر هدف شما جلب توجه بازار هدف شما باشد، این روش تبلیغاتی بهترین گزینه برای شما است.

 

3- پاپ آپ حتما دیده می شود

مهم نیست که کاربران چه کاری انجام می دهند، با پیمایش به قسمت خاصی از صفحه یا ماندن در صفحه برای چند ثانیه، یک تبلیغ پاپ آپ ظاهر می شود. مگر در مواردی که کاربران نرم افزار مسدود کننده پاپ آپ را نصب کرده باشند، راهی وجود ندارد که کاربران بتوانند از دیدن این تبلیغ خودداری کنند. آنها درهر حال پاپ آپ را خواهند دید!

 

4- نرخ تبدیل سایت شما را افزایش دهد

تبلیغات پاپ آپ، در صورت استفاده صحیح و درج شده، می تواند نرخ تبدیل سایت را افزایش دهد. اگر آگهی شما قانع کننده و مناسب باشد، ممکن است افراد را مجبور به کلیک روی تبلیغ کند و این کلیک به بهبود نرخ تبدیل کمک می کند. این قضیه از نکات مهم در بازاریابی اینترنتی است.

نرخ تبدیل

5- امکان مدیریت و تنظیم پاپ آپ

حتی اگر پاپ آپ برای بسیاری از کاربران آزار دهنده باشد، شما هنوز خوش شانس هستید که می توانید محتوای پاپ آپ را مدیریت کنید. این کار بر عهده شماست که بتوانید آن را مفید طراحی کنید یا مخرب. شما می توانید پاپ آپ را تنظیم کنید و از آن برای درخواست تعامل یا نظرات مشتری خود استفاده کنید.

 

6- می توانید میزان ترافیک سایت خود را افزایش دهید

اگرچه پاپ آپ می تواند روی بازدید وب سایتی که تبلیغ پاپ آپ شما را معرفی می کند تأثیر منفی بگذارد، اما می تواند یک مزیت برای شما باشد. اگر بازدید کنندگان وب سایت های دیگر روی تبلیغ  پاپ آپ شما کلیک کنند، به سایت یا محصول شما هدایت می شوند . این برای ترافیک سایت شما نیز خوب است.

 

7- افزایش اعضا و مشترکین وب سایت

در صورتی که پنجره های بازشونده و تبلیغ پاپ آپ شما به درستی قرار گرفته و در زمان مناسب ظاهرشوند، مشاهده بازدیدکنندگان از وب سایت شما افزایش می یابد و تعداد مشترکین و اعضای سایت شما با رشد چشمگیری مواجه می شود.

 

8- جذب مشتریان و مخاطبان وفادار

اگر می دانید چه مطالبی مورد توجه مخاطبان شماست پس باید آنها را در پنجره بازشو بگذارید، ممکن است برخی از خوانندگان شما به دلیل ارزشی که می توانند از تبلیغات شما دریافت کنند، وب سایت یا برند شما را بیشتر دوست داشته باشند و به مخاطب وفادار شما تبدیل شوند.

جذب مشتری با پاپ آپ

معایب تبلیغات پاپ آپ

1- به دلیل سابقه‌اش شهرت بدی دارد

در گذشته تبلیغات از طریق پاپ آپ معمولاً توسط کلاهبرداران برای معرفی نرم افزارهای مخرب مورد استفاده قرار می گرفت. اگرچه شرکت ها و وب سایت های معتبر از پاپ آپ به صورت قدیمی و مخرب استفاده نمی کنند، اما نمی توانید تاریخ تاریک آن را که روی ذهنیت افراد تأثیر منفی گذاشته انکار کنید.

 

2- کاربران احساس می کنند که تبلیغات به آنها تحمیل شده است

طبق تحقیقات، مشخص شد که بیش از 90 درصد کاربران اینترنت، پاپ آپ را مزاحم می دانند و آنها احساس می کنند که این تبلیغات به آنها تحمیل شده است. از این رو علاقه ای به مشاهده این تبلیغات نداشته و سریعا ان را می بندند.

 

3- ممکن است به اعتبار برند آسیب برساند

ممکن است کاربران به دلیل مزاحمت و دلایل دیگر نسبت به برند مشخص شده در آگهی احساس بدی پیدا کنند. بنابراین، نتیجه ممکن است معکوس باشد. این قضیه باعث می شود کاربرنسبت به محصول یا مارک تجاری نگاهی بدبینانه داشته باشد و از آن دوری کند.

آسیب به اعتبار برند

4- بر اعتبار وب سایت های تبلیغ کننده اثر منفی می گذارد

اگر یک وب سایت شخص ثالث اجازه تبلیغات شما را به صفحه خود بدهد و کاربر به دلیل پیام تبلیغاتی خاصی که در داخل صفحه نمایش ظاهر می شود، نسبت به محصول شما دید منفی پیدا کند، ممکن است کاربر از بازدید مجدد صفحه یا وب سایت تبلیغ کننده نیزخودداری کند.

 

5- مسدود کننده های پاپ آپ تبلیغات پاپ آپ را بی اثر می کند

جلب توجه مخاطبان هدف و افزایش بازدید و کلیک سایت شما، علت اصلی این است که می خواهید یک محصول یا خدمات خود را از طریق یک تبلیغ پاپ آپ نمایش دهید. اما اگر کاربر یک مسدود کننده پاپ آپ را در مرورگر فعال کرده باشد تلاش شما برای این تبلیغات بی فایده بوده و بی اثر خواهد شد.

 

6- اثربخشی تبلیغ پاپ آپ می تواند با گذشت زمان کاهش یابد

با توجه به افزایش تعداد تبلیغات پاپ آپ که توسط شرکت های مختلف استفاده می شود، تعداد نرم افزارهایی که برای مسدود کردن این تبلیغات استفاده می شود نیز در حال افزایش است. کیفیت این نوع نرم افزارها نیز موثرتر می شود. بنابراین، اثر بخشی پاپ آپ نیز با گذر زمان کاهش می یابد. و در آینده دور نمی توان روی آن حساب باز کرد.

 

7-  پاپ آپ یک راه حل بازاریابی در دراز مدت نیست

اولین باری که تبلیغات بنر به کاربران معرفی شد، میزان کلیک بالای آن همه را شگفت زده کرد. با این حال، این نرخ کلیک با گذشت زمان رو به افول گذاشت. بنابراین، طبق پیش بینی ها ممکن است که برای پاپ آپ نیز همین اتفاق رخ دهد.

 

8- پاپ آپ یکی از منفورترین تبلیغات اینترنتی است

پاپ آپ ها در یک نظر سنجی که در مورد انواع روش های تبلیغات اینترنتی انجام شده بود، حدود 73 درصد رای منفی از طرف کاربران دریافت کردند و به طور کلی 70 درصد از مردم از تبلیغات پاپ آپ اظهار نارضایتی کردند.

تبلیغات پاپ آپ

این 8 مزیت و معایب تبلیغات پاپ آپ نشان می دهد که اگرچه این روش بازاریابی برای اکثر افراد آزار دهنده به نظر می رسد، اما هنوز هم موثر می باشد. مطمئن باشید که اگراین تبلیغات، مؤثر نباشد، مشاغل و کسب و کارهای گوناگون دیگر از آنها استفاده نخواهند کرد. تبلیغات پاپ آپ به طور میانگین دارای نرخ تبدیل 3 درصدی هستند. در حالی که بیش از 15 درصد از پاپ آپ ها نرخ تبدیلی بیش از 9 درصد دارند. بنابراین این آمار می‌تواند اثبات کند که پاپ آپ نه تنها مضر نبوده است بلکه  در بدترین حالت ممکن، نرخ تبدیل 3 درصدی را برای شما به همراه دارد.

درباره‌ی مهرداد صادقی زاده

مهرداد صادقی زاده
پیشرو در زمینه تولید، بهینه سازی و سئو محتوا - عاشق نوشتن و نویسندگی

همچنین ببینید

بیمه عمر

بازاریابی بیمه عمر | بررسی انواع نکات و استراتژی ها

بازاریابی بیمه عمر یکی از انواع بازاریابی های مربوط به بیمه می باشد. بیمه عمر، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *