خانه / وبلاگ دیجیتال مارکتینگ / تبلیغات ویدئویی چیست؟ بررسی کامل روش های آن

تبلیغات ویدئویی چیست؟ بررسی کامل روش های آن

تبلیغات ویدئویی یکی از مهمترین انواع تبلیغات اینترنتی است که به بازاریابی شبکه های اجتماعی و افزایش ترافیک سایت شما نیز کمک می کند. از آنجا که افراد یک سوم از وقت خود در فضای مجازی صرف تماشای ویدئو ها می کنند، قابل درک است که ویدئوها بیننده را تحت تأثیر قرار دهند.

طبق مطالعه انجام شده است، شرکت ها و کسب کارهای گوناگون در طی دو سال اخیر 70 درصد بودجه تبلیغاتی خود را صرف تبلیغات ویدیوئی کرده اند. به همین دلیل شما هم باید از تبلیغات ویدئویی استفاده کنید. توجه به اینکه امروزه کمتر کسی به تبلیغات اعتماد می کند، تبلیغات ویدیوئی راهی بسیار مؤثر برای دستیابی به مخاطبان جدید و تأثیرگذاری بر رفتار آنها است.

در این مقاله دلایل محبوبیت و اثر گذاری تبلیغات ویدئویی را شرح خواهیم داد وبه معرفی بهترین روش های تبلیغات ویدئویی و آموزش ساخت انواع تبلیغات ویدئویی خواهیم پرداخت. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستید و قصد دارید درباره تبلیغات ویدئویی بیشتر بدانید، شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت می کنیم.

تبلیغات ویدئویی

دلایل محبوبیت و اثر گذاری تبلیغات ویدئویی

 

مردم به تبلیغات ویدئویی اعتماد می کنند

جای تعجب ندارد که مردم بیشتر از آنچه که تبلیغات معمولی را دوست دارند، به تبلیغات ویدیوئی علاقه نشان می دهند. به طور کلی مردم 36٪ بیشتر به تبلیغات ویدئویی اعتماد می کنند و نکته مهم این است که افرادی که به تماشای تبلیغات ویدیوئی علاقه نشان می دهند، قصد خرید درآن ها تا 97٪  افزایش می یابد. از آنجایی که ویدئو تأثیر طولانی مدت بر افراد دارد، بنابراین باید ویدئوهای خود را با تبلیغات تمام صفحه ترکیب کنید، زیرا این کار تا22 درصد، تعامل با کاربران را تقویت کرده و حس اعتماد در آنها را افزایش می دهد.

 

مردم ویدئو را به متن ترجیح می دهند

قدرت بازاریابی ویدیوئی با این حقیقت نمایانگر می شود که مردم فیلم را از متن بیشتر دوست دارند. این طبیعت انسان است. انسان به تماشای چیزی که سرگرم کننده است و درک آن آسان تر از خواندن علاقه نشان می دهد.

طبق گفته Animoto، مردم تا 4 برابر بیشتر ترجیح می دهند ویدیوئی راجع به یک محصول تماشا کنند تا اینکه در مورد آن متنی بخوانند. در عین حال، اگر مصرف کننده گزینه ای را بین متن و فیلم در همان صفحه داشته باشد، 69٪ از آنها ترجیح می دهند برای یادگیری یا مشاهده دقیق تر یک محصول یا خدمات، یک ویدئو مرتبط با آن را تماشا کنند. تماشای ویدئو درنحوه استفاده افراد از وب سایت تأثیر می گذارد. به طور متوسط مردم ​​260٪ بیشتر از صفحاتی ه حاوی ویدئو می باشد دیدن می کنند. طبق آمار، کاربران 88٪ بیشتر وقت خود را  در وب سایتی  می گذرانند که حاوی ویدئو می باشد.

تبلیغات ویدئویی

مردم تبلیغات ویدیوئی را به خاطر می سپارند

شما یک آگهی ایجاد می کنید تا مردم آن را به خاطر بسپارند، به وب سایت شما مراجعه کنند یا یک محصول یا خدمات را از شما بخرند. از این رو مهم است که مردم تبلیغات شما را به خاطر بسپارند تا بتوانند تصمیم گیری لازم را انجام دهند. یک مطالعه انجام شده توسط یک شرکت تحقیقاتی، نشان داد که 71٪ از مردم، تبلیغات ویدئویی خنده دار یا طنزآلود را دوست دارند، زیرا باعث می شود که آنها یک محصول را به خاطر بسپارند. بعد از تبلیغات خنده دار، تبلیغات آموزشی بیشترین تاثیر را بر مردم گذاشته و بیشتر در خاطر مردم باقی می ماند.

مردم تا 95 درصد تبلیغات ویدئویی را که مشاهده کرده اند به یاد می آورند در شرایطی که در مورد تبلیغات متنی فقط 10 درصد مردم آن را به خاطر می سپارند. همچنین، 80٪ از مردم، یک تبلیغ ویدئویی را که در 30 روز گذشته مشاهده کرده اند، به خاطر می آورند.

 

تبلیغات ویدئویی میل به خرید را در مردم افزایش می دهد

ویدئوها به نظر می رسد، یکی از قوی ترین تاکتیک هایی است که می توانند برای ترغیب بازدید کنندگان به خرید از آن استفاده کرد. تحقیقات نشان داده که 77٪ از مصرف کنندگان می گویند که آنها پس از تماشای یک ویدئو تبلیغاتی، متقاعد شده اند که محصول یا خدماتی را خریداری کنند. مطالعه دیگری که توسط Animoto انجام شده است، چنین چیزی را نشان داده است: 73٪ از افراد احتمالاً بعد از تماشای یک فیلم، محصولی را به صورت آنلاین خریداری می کنند.

ویدئو فقط باعث نمی شود مردم بخواهند محصولی را بخرند، بلکه کل فرایند تصمیم گیری آنها را تحت تأثیر قرار می دهد. به گونه ای که 90٪ از کاربران می گویند ویدئوهای مربوط به محصول یا خدمات مورد نظر در فرآیند تصمیم گیری آنها مفید و اثر گذار بوده اند. پس ویدئوها را به کمپین های تبلیغاتی خود اضافه کنید زیرا باعث افزایش زمان باقی ماندن کاربران در صفحه شده و نرخ تعامل را نیز افزایش می دهد.

 

تبلیغات ویدئویی لازمه بازاریابی اینترنتی

ویدئو نه تنها در صفحات فرود یا مطالب و مقاله ها بر روی رفتار مصرف کنندگان تأثیر می گذارد، بلکه در هر بستر بازاریابی، از جمله ایمیل مارکتینگ و تبلیغات در شبکه های اجتماعی  نیز موثر است. به طور کلی، 53٪ از مشاغلی که از ویدئو استفاده می کنند، می گویند که به منظورتبلیغ، محتوای ویدیوئی تولید می کنند.

استفاده از تبلیغات ویدئویی در دو بستر زیر رایج است:

 • 47٪ تبلیغات در کمپین های ایمیل با میزان اثربخشی 80٪ انجام می شود.
 • 87٪ تبلیغات در شبکه های اجتماعی با میزان اثر بخشی 78٪ انجام می شود.

فیس بوک به عنوان اجتماعی ترین کانال با بیشترین تأثیر در ویدئو شناخته می شود. این اثر گذاری 840٪ بیشتر از هر شبکه اجتماعی دیگری است. به همین دلیل 39٪ از بازاریابان قصد دارند ویدئوی فیس بوک را به استراتژی محتوای خود اضافه کنند و 45٪ صاحبان مشاغل کوچک قصد دارند در سال 2019 بر روی محتوای ویدئویی در فیس بوک سرمایه گذاری کنند. تبلیغات ویدیوئی فیس بوک ممکن است قدرتمند باشد، اما بد نیست بدانید، بازدیدهای ویدئویی در توئیتر از سال 2015 تا سال 2019 چیزی حدود 250 برابر افزایش یافته است. پس توئیتر را نیز فراموش نکنید.

تبلیغات در فیسبوک

انواع تبلیغات ویدئویی

تبلیغات در جریان

متداول ترین نوع تبلیغات ویدیوئی، که افراد با آن آشنا هستند، تبلیغات ویدیوئی خطی است که در پخش کننده ویدئو، قبل یا حین یا بعد از یک قطعه محتوای ویدیوئی پخش می شود. همه تبلیغات در جریان در پخش کننده اصلی فیلم، جایی که محتوای واقعی مشاهده می شود پخش می شود.

 

1- تبلیغات ویدیوئی خطی

تبلیغات خطی کل فضای پخش کننده ویدئو را به خود اختصاص می دهد. آنها خطی هستند زیرا به صورت متوالی با محتوا اجرا می شوند. بسته به زمان پخش محتوا، می توان آنها را به سه دسته زیر تقسیم کرد:

 • پیش رول
 • رول میانی
 • رول پس زمینه

نکات مهم

 • تبلیغات خطی معمولاً کلیپ های 15-30 ثانیه ای هستند، بنابراین سعی کنید آنها بیش از 30 ثانیه نباشند.
 • برای این تبلیغات می توانید از نسبت 16: 9 یا 4: 3 استفاده کنید. با این حال ، 16: 9 رایج ترین نسبت است.

 

انواع تبلیغات خطی

پیش رول

این تبلیغ قبل از مشاهده محتوای ویدئو اجرا می شود. این یک مزیت عمده است زیرا بینندگان مجبور هستند قبل از دیدن محتوا، تبلیغ را تماشا کنند. این همچنین یک ایراد است زیرا کاربران می توانند گاهی اوقات انتخاب کنند تا تبلیغ نمایش داده نشود.

تبلیغات قبل از رول

رول میانی

این تبلیغ در حالی که محتوای ویدئو در حال مشاهده است پخش می شود. محتوای ویدئو در پس زمینه متوقف می شود و پس از پایان پخش آگهی، پخش از سر گرفته می شود. شما باید تبلیغات را به موقع نمایش دهید تا به نظر برسد که با محتوای مشاهده شده متناسب است. این آگهی حداکثر بازدید را دریافت می کند زیرا بینندگان به ندرت علی رغم چنین تبلیغات مزاحمی در وسط پخش، از تماشای ویدئو اصلی منصرف می شوند.

 

رول پس زمینه

این تبلیغ پس از متوقف کردن محتوای ویدئو پخش می شود. کمترین بازدید را دریافت می کند زیرا بینندگان ویدیوئی هیچ انگیزه ای برای تماشای آن ندارند. شما می توانید CTA را به این تبلیغات اضافه کنید و بینندگان را به صفحه وب سایت خود هدایت کنید یا ویدئوی دیگری را برای افزایش تعامل به آنها نشان دهید.

همچنین می توانید تبلیغات خطی تعاملی ایجاد کنید  و گزینه ای را به بیننده خود ارائه دهید تا اقدامات خاصی از قبیل کلیک کردن برای اطلاعات بیشتر، ثبت نام در خبرنامه، مکان یابی فروشگاه و غیره را به بیننده خود ارائه دهد، می توانید از فیلم ها، انیمیشن ها یا تصاویر استاتیک به همراه عناصر تعاملی استفاده کنید.

 

2- تبلیغات ویدیوئی غیر خطی

تبلیغات غیرخطی همزمان با محتوای ویدئو اجرا می شوند. با کشیدن این تبلیغات، محتوای ویدئو متوقف می شود. می توانید با کلیک بر روی این تبلیغات، یک آگهی پخش کننده کامل را نشان داده یا کاربر را به وب سایت خود هدایت کنید. این تبلیغات به تبلیغات پوششی و تبلیغات بدون پوشش تقسیم می شوند.

نکات مهم

 • بعد از 5 الی 10 ثانیه سایز تبلیغ را کاهش دهید تا محتوای ویدئو اصلی پوشیده نشود.
 • برای بستن آگهی، دکمه (x) را ارائه دهید.

 

انواع تبلیغات غیر خطی

پوشش های تبلیغاتی

این تبلیغات در بالا یا در طرفین محتوای ویدیوئی اجرا می شود. این موارد معمولاً فقط 20٪ محتوای ویدئو را پوشش می دهد تا از انسداد کامل آن جلوگیری شود. می توانید هنگام پخش محتوای ویدئویی از این تبلیغات به عنوان یک مارک ماندگار یا یادآوری محصول استفاده کنید. ایراد این تبلیغات این است که می توانند اطلاعات مهمی مانند زیرنویس ها، یا سایر اطلاعات موجود در ویدئو را پوشش دهند.

پوشش تبلیغاتی یک نوع تبلیغات ویدئویی

تبلیغات بدون پوشش

این تبلیغات همزمان با محتوای ویدئو در پخش کننده ویدئو به جای پوشش بیشتر آن اجرا می شوند. می توانید از این تبلیغات به عنوان دعوتی برای تعامل با نام تجاری یا سایر محتوای ویدیوئی خود استفاده کنید. نکته مهم این است که هیچ بخشی از محتوای ویدئو مانع نیست. یک نقطه ضعف احتمالی این است که تصاویر موجود در آگهی ویدیوئی می توانند حواس پرتی باشند و ممکن است بینندگان شما را اذیت کنند.

 

تبلیغات ویدیویی خارج از جریان

تبلیغات خارج از جریان، تبلیغات ویدئویی هستند که با هیچ محتوای دیگری همراه نیستند. در حالی تبلیغات خطی در اطراف عناصری مانند یک فیلم یا یک پست وبلاگ مشاهده می شوند، یک تبلیغ خارج از جریان لازم نیست با هر چیز دیگری گره خورده باشد.

 

مزایای تبلیغات خارج از جریان

 • تبلیغ کنندگان می توانند دسترسی خود را فراتر از پخش کننده های ویدئو گسترش دهند. شما می توانید فیلم ها را در همه انواع محتوا، حتی قطعات تحریریه منتشر کنید.
 • فیلم های خارج از جریان تمایل به ایجاد آگاهی از برند، درایو خرید آنلاین، هدف قرار دادن مصرف کنندگان کلیدی و حتی گسترش فعالیت های تلویزیونی دارند.
 • ناشران مجبور نیستند محتوای ویدئو را در وب سایت خود میزبانی کنند و می توانند این کار را در داخل متن انجام دهند.
 • تبلیغات خارج از جریان فقط هنگامی ارائه می شود که یک خاص توسط کاربر در صفحه انجام می شود. این اقدامات توسط رباتها قابل جعل نیست. بنابراین، دلیلی برای به نگرانی در مورد تقلب در تبلیغات نیست.
 • تبلیغات خارج از جریان را می توان به تبلیغات به چندین زیر شاخه تقسیم کرد.

 

انواع تبلیغات خارج از جریان

درون صفحه

این تبلیغات پخش کننده های ویدئویی می باشند که به طور خاص برای نمایش تبلیغات ویدیوئی تعبیه شده اند. برای اجرای این موارد به یک فضای کافی در یک صفحه وب نیاز دارید. با این حال، برخی از شبکه های تبلیغاتی مکان های کوچکتری را نیز ارائه می دهند. شما می توانید این تبلیغات را در یک صفحه بدون پخش کننده اصلی فیلم یا محتوای دیگر در جریان پخش کنید.

تبلیغات درون صفحه

داخل بنر

تبلیغات داخل بنر قابلیت تغییر سایز را دارد و به طور خودکار یا از طریق تعامل کاربر، به اندازه استاندارد بنر کاهش می یابد. تبلیغات گسترده در بنر با اندازه استاندارد در حال پخش یک ویدئو شروع می شود، اما گزینه ای را برای گسترش بنر و تماشای آن در ابعادی بزرگتر به کاربر ارائه می دهد و محتوای آن را در صفحه وب قرار می دهد.

تبلیغات داخل بنر

در متن

تصور کنید که در حال خواندن مقاله ای در مورد سئو داخلی سایت هستید. هنگامی که مطالعه می کنید، یک پخش کننده ویدئو (معمولاً جایی بین دو پاراگراف) نمایش داده می شود که یک ویدئو را پخش می کند. این ویدئو قابلیت این را دارد که با کلیک بر گوشه آن در صفحه ای مجزا و به طور کامل به کاربر نمایش داده شود. این یک تبلیغ ویدیویی متن است.

تبلیغات در متن

تبلیغات ویدیویی تعاملی

تبلیغات تعاملی بهترین نوع تبلیغات ویدیوئی است که می توانید برای افزایش تعامل با کاربران از آن استفاده کنید. این تبلیغات تمام صفحه بوده و می تواند پیشنهادات مختلفی را به کاربر ارائه دهد، مانند ثبت نام در یک خبرنامه ، بازدید از یک فروشگاه یا کلیک کردن برای کسب اطلاعات بیشتر.

نکات مهم

 • این تبلیغات را حداکثر در 30 ثانیه ارائه دهید.
 • تبلیغات تعاملی را قبل یا بعد از محتوای ویدئویی اولیه قرار دهید ، نه در حین پخش.

 

تبلیغات ویدیوئی در بازی

می توانید از این تبلیغات ویدئویی استفاده کنید در حالی که بازی در حال بارگیری است و یا در حال گذر از سطح یا مرحله ای به سطوح یا مراحل دیگر است.  این یک روش خوب برای کسب درآمد از بازی است. این تبلیغات اغلب در بازی های آنلاین و بازی های موبایل قابل مشاهده است. این تبلیغات در واقع تمرکز گیمر را مختل نمی کنند زیرا در زمان مکث یا وقفه بازی اجرا می شود.

تبلیغات ویدئویی تعاملی

نکات مهم

 • این تبلیغات را باید غیرقابل رد کردن یا بستن کنید.
 • این تبلیغات را به اندازه کافی اندازه کافی کوتاه نگه دارید. (حداکثر 30 ثانیه)

 

 

 

درباره‌ی مهرداد صادقی زاده

مهرداد صادقی زاده
پیشرو در زمینه تولید، بهینه سازی و سئو محتوا - عاشق نوشتن و نویسندگی

همچنین ببینید

بیمه عمر

بازاریابی بیمه عمر | بررسی انواع نکات و استراتژی ها

بازاریابی بیمه عمر یکی از انواع بازاریابی های مربوط به بیمه می باشد. بیمه عمر، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *